0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Dimitrov: Nëse njëra palë bën lëshime dhe tjetra qëndron, kjo sjell humbje të plotë dhe fitore të plotë

Sa i përket taktikës, qëndrimi ynë i përbashkët ishte - asgjë nuk është rënë dakord derisa të arrihet pako e tërë dhe prandaj asgjë nuk mund të zbatohet. Sot bëmë një lëshim, pa u përgjigjur Bullgaria me diçka që na duhet dhe që është e rëndësishme për ne, deklaroi sonte ish-zëvendëskryeministri për çështje evropiane Nikolla Dimitrov, i ftuar në “Top Tema” të televvizionit Telma në lidhje me faktin se Bullgaria nuk është më kundër përdorimit të emrit të shkurtuar Maqedonia e Veriut në organizatat ndërkombëtare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle