0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Dimitrov: Më mirë të jemi të befasuar nga një lajm i mirë, sepse kemi mjaft përvojë nga zhgënjimet

Më mirë është të jemi të befasuar nga  një lajm i mirë  sepse kemi mjaft përvojë nga zhgënjimi dhe shpresat e paplotësuara. Është shumë e rëndësishme që në këtë fazë  ka interesim dhe angazhim të madh tregojnë kryetarja e Komisionit  Ursula fon der Lajen dhe kryetari i Këshillit të BE-së Sharl Mishel, që na jep shpresë se me këtë  nivel  të angazhimit megjithatë do të arrihet të bëhet përparim, edhe pse mendojmë  se duhet të jemi ende shumë të kujdesshëm me pritjet,  me shpresën. Prandaj  është koha për përgjegjësi dhe të mendojmë ku  do të  jetë ky rajon pesë vite prej sot, dhjetë vite prej sot.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle