0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQ

Dimitrov: Kemi përgatitje më të mëdha në fushën e të drejtave themelore, dhe në krahasim me Serbinë apo Malin e Zi

Kemi përgatitje më të mëdha me notën mesatare prej 3,02 në fushat dhe kapituj nga Klaster 1 – themelet/fondamentet, edhe në krahasim me vendet që më shumë vite negociojnë për anëtarësimin. Serbia me notë mesatare prej 2,68 dhe Mali i Zi me notë mesatare prej 2,83. Këtë e thotë analiza e parë në raportin e KE-së për përparimin e vendit, deklaroi sot zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle