0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Dimitrov: Është me rëndësi që BE-ja ta bëjë fitues opsionin proevropian në rajon

- Lidershipi të cilin e dëshmoi Gjermania me Procesin e Berlinit është me rëndësi. Disa nga përfitimet nga procesi janë reale, disa janë më shumë se politike. E ardhme e qetë, stabile dhe demokratike për rajonin ato janë qëllime të cilat nuk mund të arrihen ndryshe përveç se përmes së ardhmes evropiane të rajonit. Nëse hiqet perspektiva evropiane nga ekuacioni realizimi i të gjithë kësaj - e ardhmja e qetë, e qëndrueshme dhe demokratike e Ballkanit Perëndimor, do të vihet në pikëpyetje.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle