0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQ

Dimitrov-Della: Shkupi duhet t’i fillojë bisedimet me BE-në, pa pengesa për shkak të çështjeve dypalëshe

ntegrimi i Maqedonisë së Veriut dhe rajonit në familjen evropiane të kombeve do të forcojë stabilitetin dhe kohezionin e Unionit sepse bëhet fjalë për përfundimin e procesit të bashkimit, theksoi zëvendëskryeministri për Çështjet Evropiane, Nikolla Dimitrov në takimin e sotëm në Shkup me zëvendësministrin e Punëve të Jashtme të Italisë, Benedeto Della Vedova, i cili është për vizitë pune në vend.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle