0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQ

Dimitrov: A mund shtetet anëtare të BE-së të vendosin kushte që janë në kundërshtim me vlerat evropiane

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov sot në Madrid foli në ngjarjen “Zgjerimi i ardhshëm i BE-së: vëzhgime dhe gracka”. Diskutimi u fokusua në përfitimet e zgjerimit si nga rajoni ashtu edhe nga Bashkimi Evropian dhe vendet anëtare, si dhe rëndësia e fuqisë transformuese në procesin e anëtarësimit, e cila është parakusht për vlerësim objektiv të kritereve të anëtarësimit, kumtoi SÇE-ja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle