0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Deri të shtunën mot të paqëndrueshëm me reshje të kohëpaskohshme të shiut dhe bubullimave

Deri të shtunën do të mbizotërojë mot me vranësira të ndryshueshme dhe i paqëndrueshëm në shumë vende me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Lokalisht proceset do të jenë në formë të motit të keq  me reshje të rrëmbyeshme intensive (për një kohë të shkurtër sasi e madhe shtresës e ujit), shkarkime të forta elektrike, erëra të forta dhe breshër, informon DPHM.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle