0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Deri ta martën mot me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu, prej të mërkurën fillon stabilizimi i motit

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe  jostabil me reshje të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar, informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Shkup, 19 korrik 2021 (MIA) – Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe  jostabil me reshje të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar, informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë të motit të ligë me reshje të rrëmbyeshme të shiut, zbrazje të shpeshta elektrike, erë e fuqishme dhe kushte për paraqitje të breshërit. Indeksi UV do të arrijë 7.

Nën ndikim të masës së lagësht dhe jostabil deri të martën do të mbajë moti me vranësira ndryshueshme, me reshje dhe më freskët, me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë të motit të ligë me shi të rrëmbyeshëm, zbrazje të shpeshta elektrike, erë e fuqishme, mbi 70 kilometra/orë dhe kushte për paraqitje të breshërit.

Prej të mërkurën vijon stabilizimi i motit. sa/

Butoni Kthehu në krye
Mbylle