0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQZgjedhjet Lokale 2021

Deri në orën 15 në Strugë jehona e votuesve 27,5 për qind ndërsa në Vevçan 51 për qind

Procesi zgjedhor në komunat Strugë dhe Vevçan po vijon qetë. Deri në orën 15 në Strugë kanë votuar 27,5 për qind prej 61.437 votues, ndërsa në Vevçan 51,25 për qind prej 1.075 votuesve të regjistruar, konfirmuan kryetarët e komisioneve komunale zgjedhore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle