0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Deri në fund të javës të dhënat e para nga skriningu për imunitetin e qytetarëve në Shkup, skriningu nëpër shkolla vazhdon nesër

Skriningu serologjik i qytetarëve për analizën e antitrupave ende është në rrjedhë. Deri në ditën e sotme janë mbledhur 800 mostra nga banorë të Shkupit dhe 200 mostra nga banorë të Manastirit. Deri në fund të javës priten të dhënat e para për seroprevalencën në Shkup, ndërsa nga java tjetër edhe për qytetet e tjera në vend, informuan për MIA-n nga Ministria e Shëndetësisë (MSH).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle