0_Sport,Portal SQSport SQ

Derbi francez në mes Monakos dhe Lionit do të luhet në Kinë

Liga franceze e futbollit (LFP) planifikon ndeshje derbi nga xhiroja e 23-të midis Monakos dhe Lionit, të caktuar për më 5 shkurt të vitit të ardhshëm të luhet në Kinë nëse merr leje për këtë nga asociacioni ndërkombëtar i futbollit (FIFA).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle