Botë SQBotë.Portal SQ

Deputetët iranian e miratuan propozim-ligjin kontravers për kufizim në Internet

Parlamenti i Iranit sot e miratoi ligjin për përforcim të cenzurës së Internetit, pas diskutimeve të gjata ndërmjet kundërshtarëve dhe mbështetësve në vend ku informatat tashmë rreptësisht janë kontrolluar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle