0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQ

Deputetët e opozitës po kërkojnë që dorëheqjet e Filipçes dhe Hasanit të paraqiten nga Qeveria

Deputetët nga radhët e VMRO –DPMNE-së i kërkuan kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi si pikë të parë në seancën e sotme të 50-të të vendos propozim-vendimin për shkarkimin e Venko Filipçes nga posti i ministrit të Shëndetësisë, i cili u refuzua nga kryetari i Kuvendit, me shpjegimin se, sipas Kushtetutës, një propozim i tillë duhet të paraqitet nga kryeministri. Xhaferi theksoi se nuk kishte marrë propozim të tillë nga kryeministri.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle