0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQKorrespondentë BotëKronikë SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Departamenti i Shtetit: Gjithsej 127 qytetarë të Maqedonisë së Veriut iu bashkuan grupeve terroriste të SHI-së, 38 janë vrarë, 69 janë kthyer ndërsa 19 mbetën atje

Maqedonia e Veriut në vitin 2020 ishte pjesë e Koalicionit Global për Mposhtjen e SHI (Shteti Islamik). Nuk ka pasur sulme terroriste në territorin e saj dhe nuk është vërejtur largimi i individëve për t'iu bashkuar SHI-it, por problemi kryesor në luftën kundër terrorizmit në vend është kthimi i luftëtarëve terroristë në shtëpi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle