0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Dendias: Negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë duhet të fillojnë menjëherë

Greqia punon në mënyrë të përforcuar për sigurimin e paqes, sigurisë dhe stabilitetit të rajonit. Besoj se rruga e vetme që të arrihen ato qëllime paraqet mbështetje të qartë dhe të plotë të perspektivës evropiane të Ballkanit Perëndimor. Jemi të sigurt dhe thellë besoj se negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë duhet të fillojnë menjëherë, deklaroi pasdite shefi i diplomacisë greke Nikos Dendias në konferencën e përbashkët për shtyp me ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle