0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë BotëMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Dendias e përsëriti mbështetjen për perspektivën e BE-së të rajonit, Mucis nga SYRIZA kërkoi që memorandumet me Maqedoninë e Veriut të vijnë në Parlament

- Shefi i diplomacisë greke, Nikos Dendias gjatë takimit në Komisionin për Mbrojtje Nacionale dhe Çështje të Jashtme në Parlament informoi për çështjet në politikën e jashtme duke e përmendur edhe "pjesëmarrjen e fuqishme, të vazhdueshme dhe konsistente greke në Ballkan me theks në procesin integrues të Ballkanit Perëndimor, veçanërisht të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut", informon korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle