Ballkan SQBallkan.portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Dendias e informoi Blinkenin për provokimet turke dhe udhëtimin në Ballkanin Perëndimor

Ngjarjet e fundit në Gjirin Persik, provokimet turke dhe udhëtimi i paradokohshëm në Ballkanin Perëndimor, kanë qenë temat për të cilat ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias me telefon ka biseduar me sekretarin amerikan të Shtetit, Antoni Blinken, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle