Botë SQBotë.Portal SQ

Demonstrata pro-demokratike në Brazil para zgjedhjeve presidenciale

Disa mijëra brazilianë dolën sot në rrugët e Sao Paulos për të "mbrojtur demokracinë", një lëvizje e mbështetur nga avokatët, sindikatat dhe organizatat e punëdhënësve që po përballen me sulme nga presidenti i ekstremit të djathtë Zhair Bolsonaro.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle