0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Demerxhiev: Skandali me makinat për votim është një përpjekje për komprometimin e zgjedhjeve në Bullgari

Ministri bullgar i Drejtësisë, Ivan Demerxhievi, e komentoi skandalin në rritje me makina shtesë të votimit të importuara nga firma "Siela Norma", e cila ka marrëveshje me KQZ, si përpjekje e qëllimshme për komprometim të zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale, të caktuara për të dielën.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle