Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Dëm material nga përmbytjet në pjesën veriore të ishullit grek Evia

Pjesa veriore e ishullit grek Evia, pas zjarreve katastrofale para dy muajve, tani përballet me përmbytje të shkaktuara nga moti i ligë dhe reshjet e fuqishme të shiut, por edhe si pasojë e zjarreve, ndërsa dëm material pësuan shtëpitë, oborret, dyqanet, plazhet dhe rrjeti rrugor, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle