0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQShkup SQShoqëri SQ

Delegacioni qeveritar vendosi lule të freskëta në përmendoren e viktimave nga tërmeti katastrofal i vitit 1963 në Shkup

Delegacioni i  Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut i udhëhequr nga Kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë, dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi dhe ministrja e Mbrojtjes Radmilla Sheqerinska sot vendosën lule të freskëta para përmendores së viktimave të tërmetit të Shkupit në vitin 1963.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle