0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQ

Delegacioni qeveritar është përkulur para monumentit të Shën Klimentit të Ohrit

Delegacioni qeveritar i përbërë nga ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq, ministrja e Kulturës, Irena Stefoska dhe zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi vendosën lule dhe u përkulën para monumentit të Shën. Klimentit të Ohrit në Bibliotekën Nacionale dhe Universitare e cila mban emrin e tij me rastin e 8 dhjetorit, festës shtetërore për nder të tij.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle