0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Dekorata “8 Shtatori” për kryetarin e parë të Kuvendit Andov dhe deputetët në periudhën e mandatit të viteve 1990 – 1994

Presidenti Stevo Pendarovski sot i ndau dekoratën "8 Shtatori" Stojan Andovit, kryetari i parë i Kuvendit të parë shumëpartiak, si dhe deputetëve të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë në periudhën e mandatit të viteve 1990 - 1994. Në fjalimin e tij, Pendarovski porositi se elitat politike në vend edhe një herë duhet të arrijnë unitet rreth çështjeve më të rëndësishme për të ardhmen e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle