Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Deklaratë e përbashkët Greqi – Egjipt – Qipro: Turqia të përmbahet nga provokimet dhe veprimet e njëanshme

Kërkesë drejtuar Turqisë, "me konsekuencë dhe sinqeritet të përmbahet nga provokimet dhe veprimet e njëanshme që e shkelin të drejtën ndërkombëtare, përfshirë edhe shqetësimin e anijeve hulumtuese greke dhe qipriote", dërgojnë Greqia, Egjipti dhe Qiproja në deklaratën e përbashkët pas samitit të nëntë trilateral të nivelit më të lartë dhe mes tjerash, e cekin rëndësinë e respektimit të sovranitetit dhe të drejtave sovrane, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle