Partitë politike SQZgjedhjet Lokale 2021

Deklaratë e Nevzat Bejtës, kandidat për kryetar të komunës së Gostivarit (EMBARGO për publikim deri në ora 19:00)

Kandidati për kryetar komune  të Gostivarit nga Bashkimi Demokratik për Integrim  (BDI) Nevzat Bejta pas votimit  në vendvotimin  në SHF "Edinstvo" dërgoi porosi te qytetarët të dalin  në mënyrë më masive në zgjedhje, sepse, nga këto zgjedhje  varet e ardhmja e komunës.

“Gostivar, 17 tetor 2021 (MIA) – Kandidati për kryetar komune  të Gostivarit nga Bashkimi Demokratik për Integrim  (BDI) Nevzat Bejta pas votimit  në vendvotimin  në SHF “Edinstvo” dërgoi porosi te qytetarët të dalin  në mënyrë më masive në zgjedhje, sepse, nga këto zgjedhje  varet e ardhmja e komunës.

“Sot është dita më e mirë për qytetarët tanë. Ata sot vendosin për të ardhmen e tyre dhe për të ardhmen e komunës së Gostivarit. Prandaj duhet të dalin dhe kështu të kontribuojnë për një të ardhme më të mirë të qytetit dhe banorëve të saj”, tha Bejta. sa/

Butoni Kthehu në krye
Mbylle