0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQZgjedhjet Lokale 2021

Deklaratë e kandidatit për kryetar të komunës së Strumicës, Zhan Dërvoshanov (EMBARGO për publikim deri ora 19)

Kandidati për kryetar të komunës së Strumicës nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Zhan Dërvoshanov sot, në deklaratë pas votimit në rrethin e parë të zgjedhjeve lokale, tha se pret që dita zgjedhore të kalojë në atmosferë të qetë dhe demokratike.

Strumicë, 17 tetor 2021 (MIA) – Kandidati për kryetar të komunës së Strumicës nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Zhan Dërvoshanov sot, në deklaratë pas votimit në rrethin e parë të zgjedhjeve lokale, tha se pret që dita zgjedhore të kalojë në atmosferë të qetë dhe demokratike.

“Qytetarët duhet të dalin, ta japin votën e tyre pa kurrfarë ndikimi nga anash, sipas vullnetit të tyre dhe sipas bindjes së tyre, pasi ky është parimi themelor për kredibilitetin në çdo zgjedhje. Po ashtu, apeloj deri te organet kompetente që nëse konfirmojnë parregullsi dhe shkelje të procesit zgjedhor, në mënyrë adekuate të reagojnë”, deklaroi Dërvoshanov. bsh/

Butoni Kthehu në krye
Mbylle