0_Maqedoni.Portal SQLink i drejtpërdrejtë SQMKD-AL SQPolitikë SQVideo deklaratë SQVideo SQ

Deklarata të Shekerinskës dhe De La Kruzit (drejtpërdrejtë)

Deklarata pas demonstrimit të mënyrës së realizimit të misionit të NATO-s për patrullim ajror në Maqedoninë e Veriut.

Shkup, 9 dhjetor 2021 (MIA) – Deklarata pas demonstrimit të mënyrës së realizimit të misionit të NATO-s për patrullim ajror në Maqedoninë e Veriut.

Në këtë aktivitet marrin pjesë ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska dhe të ftuar të tjerë nga Kuvendi dhe Qeveria, komandanti i Qendrës së NATO-s për operacione të kombinuara ajrore në Torehon – gjeneral-nënkoloneli Fernando De La Kruz Karavaka dhe shefi i Shtatmadhorisë, gjeneral-nënkoloneli, Vasko Gjurqinovski.

Me këtë aktivitet është shënuar përfshirja zyrtare e hapësirës ajrore të Republikës së Maqedonisë së Veriut në sistemin e patrullimit ajror të NATO-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle