0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Deklarata për integrimin ushtarak konfirmon përforcimin e Maqedonisë së Veriut si anëtare e besueshme dhe e rëndësishme e Aleancës

Komandanti i Komandës së Lartë të NATO-s për Transformim, gjeneral Filip Llavinj, si pjesë e agjendës për integrimin ushtarak të Republikës së Maqedonisë së Veriut në strukturat e NATO-s, që formalisht sot do ta nënshkruaj Deklaratën për integrim, këtë pasdite u takua me ministren e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska dhe shefin e Shtatmadhorisë, gjeneral-nënkolonel Vasko Gjurçinovki.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle