Ballkan SQBallkan.portal SQSvet.Slajder SQ

Deklarata nga samiti BE-Ballkani Perëndimor

Në samitin BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë sot u nënshkrua Deklarata në të cilën BE-ja edhe një herë e konfirmon angazhimin e saj të plotë dhe të qartë për perspektivën e anëtarësimit të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian dhe bën thirrje në përshpejtimin e procesit të anëtarësimit bazuar mbi reformat e besueshme nga ana e partnerëve, kushtet e drejta dhe rigoroze, si dhe parimin e meritave vetanake.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle