0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Debat publik për bllokun urban 57/A në Tetovë

Me iniciativë të Komunës së Tetovës u mbajt debat publik për bllokun urban 57/A, plani urbanistik i të cilit ishte suspenduar më 30 dhjetor me vendim të Këshillit. Bëhet fjalë për vendin e Kombinatit industrial të pylltarisë "Jelak" ku janë paraparë të ndërtohen rreth njëzet ndërtesa për banim dhe qendra tregtare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle