Evropë SQEvropë.Portal SQ

Danimarka raportoi rrjedhje nënujore të gazit nga gazpërçuesi “Rrjedha veriore 2”

Danimarka raportoi sot për rrjedhje të gazit nga gazsjellësi "Rrjedha veriore 2", që shkon nga Rusia drejt Evropës nën Detin Baltik dhe vlerësoi se ekziston rrezik për trafikun detar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle