Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Danimarka ofron që përmes NATO-s të dërgojë 800 ushtarë në vendet baltike

Danimarka paralajmëroi se NATO-s do t'i vendos në dispozicion një batalion prej 800 ushtarësh si përforcim i mundshëm në vendet baltike për shkak të kërcënimit rus. Vendi nordik ka dërguar tashmë rreth 200 njerëz dhe aeroplanë luftarakë në Estoni dhe Lituani dhe një fregatë në pjesën lindore të detit Baltik.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle