Evropë SQEvropë.Portal SQ

Danimarka i vazhdoi kontrollet kufitare për gjashtë muaj

Danimarka do të vazhdojë të kryejë kontrolle kufitare në muajt e ardhshëm, njofton DPA. Qeveria daneze javën e kaluar e njoftoi eurokomisaren për punë të brendshme Ilva Johanson se kontrolli I përkohshëm kufitar do të vazhdohet për gashtë muaj deri më 11 maj të vitit të ardhshëm, thuhet në letrën e ministrit të Drejtësisë Nik Hekerup. Arsyeja është rreziku i vazhdueshëm nga militantët islamikë dhe krimi i organizuar.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle