Kuriozitete SQMagazinë SQ

Danimarka dhe Gjermania po ndërtojnë tunel nën Detin Baltik

Në Detin Baltik po ndërtohet një tunel në thellësi prej 40 metra, i cili do të shkurtojë kohën e udhëtimit ndërmjet Danimarkës dhe Gjermanisë. Hapja e tunelit është planifikuar për vitin 2029.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle