Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Daniel Lorer dhe Artane Rizvanoli e hapën forumin afarist midis Bullgarisë dhe Kosovës

Ministri i Inovacioneve dhe rritjes së Bullgarisë, Daniell Lorer ka biseduar me ministren e Ekonomisë së Republikës së Kosovës, Artane Rizvanolo për përforcimin e bashkëpunimit në sektorin për teknologji informatike dhe të komunikimit, si dhe këmbimin e përvojave dhe perspektivave për rritjen e kapaciteteve investuese të sektorit privat në fushën e inovacioneve midis dy vendeve, kumtoi pres-qendra e Ministrisë bullgare të Ekonomisë dhe Zhvillimit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle