0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Çmimin Nobel për fizikë e kanë fituar tre shkencëtarë

Shjukuro Manabe, Klaus Haselman dhe Xhorxho Parizi janë fitues të Çmimit Nobel për fizikë për vitin 2021, ”për kontributin e tyre revolucionar në kuptimin e sistemeve të komplikuara fizike”, kumtoi sot Akademia mbretërore suedeze në Stokholm.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle