0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Çmimet e ushqimeve bazë mbesin të ngrira deri më 28 shkurt

Qeveria në seancën e sotme  solli vendim deri më 28 shkurt të vitit 2022 të vazhdojë vlera e masës për përcaktim të çmimeve më të larta  të prodhimeve bazë ushqimore - buka, sheqeri, mielli - tip 400, vaji nga luledielli për ushqim, qumështi i qëndrueshëm me yndyrë prej 2,8, 3,2 dhe 3,5 për qind, mishi i freskët dhe prodhimet e mishit të thatë, djathi dhe gjiza, orizi, vezët dhe makaronat.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle