0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQ

Çmimet e shitjes së prodhuesve të produkteve industriale në nivel vjetor janë rritur për 21,4 për qind

- Sipas të dhënave të Entit Shtetëror të Statistikës, në prill të vitit 2022, çmimet e shitjes së prodhuesve të prodhimeve industriale në tregun vendor në nivel mujor janë më të larta për 0.3 % dhe për 21.4 % në nivel vjetor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle