0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë Botë

Cipras shprehu ngushëllime për aksidentin

Jemi të tronditur nga aksidenti tragjik në Bullgari në të cilin humbën jetën dhjetëra njerëz, mes të cilëve kishte edhe fëmijë të vegjël, shënoi në "Tuiter" lideri i SYRIZËS dhe ish kryeministër grek Aleksis Cipras, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Athinë, 23 nëntor 2021 (MIA) – Jemi të tronditur nga aksidenti tragjik në Bullgari në të cilin humbën jetën dhjetëra njerëz, mes të cilëve kishte edhe fëmijë të vegjël, shënoi në “Tuiter” lideri i SYRIZËS dhe ish kryeministër grek Aleksis Cipras, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

“Jemi të tronditur nga aksidenti tragjik në Bullgari në të cilin humbën jetën dhjetëra njerëz, mes të cilëve kishte edhe fëmijë të vegjël. Mendimet tona janë me familjet e viktimave. Të lënduarve u dëshiron shërim të shpejtë”, shënoi Cipras në “Tuiter”.

Ngushëllime për fatkeqësinë tashmë shprehën edhe kryeministri grek Kirjakos Micotakis dhe Ministria e Punëve të Jashtme të Greqisë. sa/

Butoni Kthehu në krye
Mbylle