0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Cipras: BE-ja në mënyrë aktive ta mbështesë Marrëveshjen e Prespës

– BE-ja duhet në mënyrë aktive ta mbështesë Marrëveshjen e Prespës, duhet të bëjë gjithçka që është e mundur që të mbahen konferencat Ndërqeveritare me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, si dhe të arrihet progres në bisedimet Prishtinë – Beograd, porositi lideri i SYRIZA-s, Aleksis Cipras në manifestimin solemn në Munster, Gjermania Federale, gjatë ndarjes së Çmimit Ndërkombëtar për Paqe të Vestfalias.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle