Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Ciodras: Me vaksinim evituam 8.400 raste të vdekjes në Greqi nga Kovid-19

Vlerësimet janë se me vaksinim, deri më 11 tetor evituam rreth 8.400 raste të vdekjes. Kjo, praktikisht, do të thotë se pa vaksinim do të kishim 8.400 raste të vdekjes më shumë, theksoi profesori epidemiolog dhe anëtar i Komisionit të ekspertëve në Ministrinë greke të Shëndetësisë, Sotiras Ciodras, duke i komentuar rezultatet nga analiza e programit për vaksinim në vend, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle