0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Çështja për fillimin e bisedimeve nuk është çështje e jona, por është çështje për BE-në çka do të bëjë me këtë proces, porositi Osmani

– Çështja për fillimin e bisedimeve nuk është çështje e jona, por është çështje për Bashkimin Evropian se çka do të bëjë me këtë proces, çka do të bëjë me rajonin. Nëse do ta ruajë besimin e këtij procesi. Duhet të jepen porosi të qarta sa i përket rajonit. Unë i di porositë, sepse 26 vende anëtare janë të dëshpëruara për këtë që po ndodh dhe e dinë se Maqedonia e Veriut meriton menjëherë t’i fillojë bisedimet, deklaroi sot shefi i Diplomacisë, Bujar Osmani, në përgjigjen e pyetjes se sa janë reale pritjet për progres në situatën me Bullgarinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle