0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Cërvenkovski: Pritshmëritë e mëdha por të parealizueshme çojnë në zhgënjim të madh

Nënshkrimi i Marrëveshjes së miqësisë dhe bashkëpunimit me Bullgarinë me përmbajtje të tillë, veçanërisht me formulimin e "historisë së përbashkët" dhe formimin e një komisioni të përzier historik me mandat për arbitrimin e ngjarjeve dhe personaliteteve historike, ishte një gabim i madh, tha ish-presidenti Branko Cërvenkovski në tribunën e organizuar nga Këshilli i ambasadorëve me temë “Sfidat e politikës së jashtme të Maqedonisë”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle