0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQ

Certifikatë për vaksinim, vërtetim se e keni kaluar kovidin ose test PCR negativ edhe për dalje nga vendi

Nga nesër, qytetarët vendas dhe të huaj do të duhet të dorëzojnë certifikatë për vaksinim, gjegjësisht dy doza të vaksinës, vërtetim që e ke kaluar Kovidin në 45 ditët e fundit, duke llogaritur nga dita e shërimit, test PCR negativ jo më të vjetër se 72 orë ose test të shpejtë negativ për trupa antigjen jo më të vjetër se 48 orë, vendosi sonte Qeveria.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle