0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQLink i drejtpërdrejtë SQPolitikë SQ

Ceremoni qendrore me rastin e shënimit të Ilindenit në Meçkin Kamen në Krushevë (drejtpërdrejtë)

– Ceremonia qendrore me rastin e shënimit të Ilindenit në Krushevë do të fillojë me vendosjen e luleve të freskëta nga presidenti Stevo Pendarovski dhe delegacione të shumta para përmendores në Meçkin Kamen dhe programit kulturor-artistik në të cilin do të performojnë Ansambli i Këngëve dhe Valleve Popullore “Tanec, Ansambli të Këngëve dhe Valleve Popullore Sjhqiptare, Vllatko Stefanovski dhe perfomrnacës së Orkestrit Ushtarak të Armatës dhe fjalim rasti i Nikolla Ristanovskit me porosi për Ilindenit.

Shkup, 2 gusht 2021 (MIA) – Ceremonia qendrore me rastin e shënimit të Ilindenit në Krushevë do të fillojë me vendosjen e luleve të freskëta nga presidenti Stevo Pendarovski dhe delegacione të shumta para përmendores në Meçkin Kamen dhe programit kulturor-artistik në të cilin do të performojnë Ansambli i Këngëve dhe Valleve Popullore “Tanec, Ansambli të Këngëve dhe Valleve Popullore Sjhqiptare, Vllatko Stefanovski dhe perfomrnacës së Orkestrit Ushtarak të Armatës dhe fjalim rasti i Nikolla Ristanovskit me porosi për Ilindenit.

Në Krushevë merr pjesë edhe delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryemnistri Zoran Zaev, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë në Qeveri, dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi, zëvendëskryetari për Luftë kundër Korrupsionit dhe Krimit, Zhvillim të Qëndrueshëm dhe Resurse Njerëzore dhe ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.

Delegacioni i Kuvendit gjithashtu do të marrë pjesë në ceremonin[ qendrore, i kryesuar nga nënkryetari Fadil Zendeli, ndërsa në përbërje të Ilia Nikollovskit, Lupço Ballkovskit dhe Petar Ristevskit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle