0_Web_Ballina – Sllajder SQBotë SQBotë.Portal SQ

Çdo ditë në botë tre milionë raste të reja me Kovid-19

Më shumë se tre milionë raste të reja me koronavirus çdo ditë janë regjistruar  mesatarisht në botë ndërmjet datave 13 dhe 19 janar, më shumë se pesë herë se sa në fund të nëntorit kur u paraqit lloji Omikron. Në shtatë ditët e fundit mesatarisht janë regjistruar 3.095.971 raste çdo ditë, që është rritje për 17 për qind në krahasim me javën paraprake.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle