Evropë SQEvropë.Portal SQ

Çavushogllu: Suedia dhe Finlanda të ndalojnë mbështetjen e grupeve terroriste nëse duan që Turqia t’i mbështesë për anëtarësim në NATO

Shefi i diplomacisë turke Mevlut Çavushogllu deklaroi sot se Suedia dhe Finlanda duhet të ndalojnë mbështetjen e grupeve terroriste në vendet e tyre, të ofrojnë garanci të qarta sigurie dhe të heqin ndalimin e eksportit ndaj Turqisë, nëse duan që Turqia të mbështesë anëtarësimin e tyre në NATO.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle