Ballkan SQBallkan.portal SQ

Çaushogllu: Turqia është e shqetësuar shkaku i përpjekjeve të pamjaftueshme të Gjermanisë në luftën kundër terrorizmit

Ministri turk për Punë të Jashtme, Mevlut Çaushogllu mbrëmë deklaroi se vendi i tij është i shqetësuar për shkak të përpjekjeve të pamjaftueshme të Gjermanisë në luftën kundër terrorizmit dhe porositi se Ankaraja pret nga Berlini "hapa konkretë në luftën kundër aktiviteteve të terroristëve të PPK", njofton Agjencia Anadollu.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle