0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Çaushogllu: Është legjitim shqetësimi i Turqisë për pranimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO

Turqia ka shqetësime legjitime të sigurisë për shkak të mbështetjes së Suedisë dhe Finlandës për "organizatat terroriste", deklaroi sot shefi i diplomacisë turke, Mevlut Çaushogllu, duke e përsëritur qëndrimin e  Ankarasë se e kundërshton inkuadrimin e dy vendeve nordike në NATO.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle