0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQ

Carovska: Varet nga përgjegjësia jonë se sa gjatë do të qëndrojnë fëmijët në shkolla

Nga përgjegjësia jonë dhe nga secili individ në sistemin arsimor varet se sa kohë do të qëndrojnë fëmijët në klasë. Në sistemin arsimor, rreth 74 për qind tashmë janë vaksinuar dhe secili prind ka përgjegjësi për t'u vaksinuar, tha ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle